+48 608 92 00 33   |   xelto@xelto.com       |   Poznaj wszystkie nasze produkty
BI PUBLISHER
tworzenie atrakcyjnych raportów
 

Czym jest BI Publisher?
BI Publisher Desktop to proste w użyciu narzędzie, które pozwala uatrakcyjnić wizualnie raporty utworzone przy pomocy narzędzia JD Edwards Report Design Aid (RDA).
Jak wszyscy wiemy, raporty przygotowywane przez RDA, mimo możliwości tworzenia zaawansowanych kalkulacji bądź skomplikowanego przetwarzania, nie charakteryzują się zbyt wysoką atrakcyjnością wizualną, przez co nie spełniają wymagań wielu użytkowników.
Głównym zastosowaniem narzędzia BI Publisher jest właśnie poprawa strony wizualnej raportów utworzonych w JD Edwards i możliwość ich generowania w różnych formach, jak na przykład pdf, html, czy dokumenty pakietu Office (w tym Word, Excel i Power Point).


Jak to działa?
Od strony systemu JD Edwards proces właściwie się nie zmienia. Raport prezentujący żądane informacje należy zaprojektować w narzędziu Report Design Aid, przy czym nie ma potrzeby przywiązywania zbyt dużej wagi do strony wizualnej. Ważne jest, by raport zawierał żądane informacje, layout będzie przygotowywany w BI Publisher. Dzięki narzędziu BI Publisher Desktop, czyli specjalnemu rozszerzeniu instalowanemu do pakietu MS Office, projektowane są tzw. szablony. Odbywa się to w sposób intuicyjny, szczególnie w przypadku szablonów w Wordzie, gdzie producent przygotował dla nas specjalne kreatory ułatwiające proces. W przypadku Excela procedura jest odrobinę bardziej skomplikowana, gdyż wymaga ręcznego wprowadzania tagów o specjalnej składni, ale po kilkudziesięciu minutach można to robić naprawdę sprawnie.


W rezultacie, nasz raport uruchamiany z poziomu JD Edwards, w miejsce tradycyjnego zadania z plikiem .pdf, wygeneruje nam atrakcyjny wizualnie plik w żądanym formacie, który dostępny jest nie tylko z ekranu do przeglądu wydruków, ale może być również przesłany pocztą elektroniczną.

BIP 01


Rysunek – BI Publisher w pigułce


Jakie są zastosowania BI Publisher?
Zastosowań narzędzia może być wiele. Skoncentrujemy się wyłącznie na trzech najważniejszych (naszym zdaniem).


Poprawa strony wizualnej raportu
W miejsce sztywnego pliku .pdf, system może wygenerować atrakcyjny wizualnie raport zgodny z przygotowanym uprzednio szablonem, zawierającym elastycznie definiowane tabele, elementy graficzne, wykresy itp.

Wypełniane formularze
Zamiast ręcznie wypełniać formularze podatkowe, zestawienia wymagane statutowo, czy inne dokumenty o ustalonym formacie, możemy do tego zatrudnić system JD Edwards przygotowując raport automatycznie zasilający wskazany szablon. Szablony mogą być tworzone przy pomocy MS Word, MS Excel oraz Acrobat Reader, więc nie napotykamy tutaj żadnych istotnych ograniczeń.

E-dokumenty
Dzięki funkcjonalności automatycznego podziału dokumentu i możliwości dynamicznego przypisania odbiorcy, wysyłanie drogą elektroniczną dokumentów takich jak zamówienia bądź faktury do kontrahentów nigdy nie było prostsze. Elastyczne przypisywanie szablonów do raportów i ich wersji zapewnia możliwość personalizacji wyglądu dokumentów zgodnie z wymaganiami kontrahenta.

bip 2

Rysunek – przykład prostego zamówienia wygenerowanego przy pomocy BI Publisher


Więcej informacji na temat BI Publisher Desktop można znaleźć pod następującym linkiem:
http://www.oracle.com/technetwork/testcontent/xmlpclient-082400.html

mapa
xelto logotype2
XELTO Sp. z o.o. | Siedziba firmy
ul. Winogrady 18, 61-663 Poznań, Polska
NIP: 972-12-43-826, REGON: 302415061
KRS: 0000472643


XELTO Sp. z o.o. | biuro w Warszawie
ul. Staniewicka 18, 03-310 Warszawa
Tel. +48 608 92 00 33 

Sprzedaż: sales@xelto.com
Helpdesk: support@xelto.com
Administracja: xelto@xelto.com
©2024 XELTO. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.
Zostaw wiadomość!
1000 znaków pozostało
Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych [link do zgód] oraz akceptujesz postanowienia naszej polityki prywatności [link do strony z polityką]